Cel pobytu

Pobyt z zabiegami medycznymi
Wybrano podkategorie: 16
?
Wybieram nocleg + usługi Turnusy, pakiety, pobyty weekendowe wraz z noclegiem
Wybieram tylko nocleg Bez dodatkowych zabiegów medycznych ?

Pakiety weekendowe

 • Wszystkie pakiety
 • Pakiety SPA & Wellness
 • Pakiety okazjonalne
 • Profilaktyczno lecznicze

TURNUSY OK. 7 DNIOWE

 • Wszystkie 7 dniowe
 • Sanatoryjne
 • Profilaktyczne
 • Specjalistyczne

TURNUSY OK. 14 DNIOWE

 • Wszystkie ok. 14 dniowe
 • Sanatoryjne
 • Profilaktyczne
 • Specjalistyczne

TURNUSY OK. 21 DNIOWE

 • Wszystkie ok. 21 dniowe
 • Sanatoryjne
 • Profilaktyczne
 • Specjalistyczne

Przyjazd

03 piątek luty 2023
Elastyczne daty:
- 0 dni +

Wyjazd

04 sobota luty 2023

Elastyczne daty (+/- 5 dni)

Kobiety - 0 +
Mężczyźni - 0 +
Dodaj lub edytuj opcje
Wybranych filtrów: 0
Osoby towarzyszące - 0 + ?
 • Dostawka ?
 • Super oferty ?
 • Oferty last minute ?
 • Oferty first minute ?
 • Oferty "Nie czekaj na weekend" ?
0-2 lat - 0 +
2-12 lat - 0 +

Warto przeczytać

Skuteczne Leczenie w Lawendowym Zdroju

Leczenie „szyte na miarę” w Lawendowym Zdroju

Głównym działaniem diagnostyczno-terapeutycznym na specjalistycznych turnusach w Lawendowym Zdroju jest podejście osteopatyczne. Ten typ leczenia można by nazwać leczeniem szytym na miarę każdego pacjenta z osobna.

Osteopatia to sztuka medyczna, filozofia opieki medycznej, która obserwuje mądrość praw natury, którymi rządzi się ciało i cała przyroda. a następnie poprzez interwencje manualne uruchamia naturalne siły rewitalizujące drzemiące w człowieku. Ciało to samoregulująca się całość dążąca do równowagi, a osteopatia nie leczy części, tylko zależności między częściami.

Na czym polega osteopatia?

Wiedza medyczna i trening palpacyjny osteopaty pozwala znaleźć obszary zablokowań i ograniczeń na poziomie tkanek, które powodują przykurcze mięśni, powięzi, zaburzenia czynnościowe narządów wewnętrznych oraz zespoły uciskowe naczyń i nerwów. Zatem jakiekolwiek ograniczenie fizjologicznej amplitudy ruchomości tkanki (kości, mięśni, więzadeł, powięzi, membran, narządów wewnętrznych) prowadzi do deficytu żylnego, tętniczego oraz zaburzenia kontroli nerwowej. W rezultacie pojawiają się zaburzenia w obrębie całego organizmu, a co ciekawe, zaburzenia te często pozorują różne jednostki chorobowe, których leczenie odbywa się zupełnie niepotrzebnie z wykorzystaniem farmakologi.

Precyzyjne techniki osteopatyczne znoszą ograniczenia uwalniając przepływ wszystkich płynów (krwi, limfy, soków trawiennych, płynu mózgowo-rdzeniowego). Dzięki tym płynom w ciele zachodzi transport enzymów, hormonów, tlenu i składników odżywczych potrzebnych do utrzymania zdrowia. Andrew Still (twórca osteopatii) określił to jako ”przywracanie przepływu rzeki życia nawadniającej wyschłą glebę”. Regeneracja owego „przepływu rzeki życia" nie może odbywać się w jakichkolwiek warunkach.

Organizm może Ci pomóc wyleczyć się, ale zrobi to na swoich, a nie Twoich zasadach

Mechanizmy regeneracyjne mogą zachodzić tylko przy wyciszonym układzie współczulnym, który odpowiedzialny jest ”za walkę i przetrwanie” ( aktywny przy jakichkolwiek stresach). To ten układ odpowiedzialny jest za samoczynny wyrzut adrenaliny, napięcie mięśniowe, agresje, regulacje tylko podstawowych funkcji organizmu niezbędnych do tego by przeżyć. Układ przywspółczulny to całkowite przeciwieństwo lub jak powie osteopata, zupełnie inna bajka. Uaktywnia się gdy współczulny układ się uspokaja. To ten układ pozwala na relaks, regeneracje, uczuciowość, wrażliwość czy nawet intymne relacje.

Zatem w procesie leczniczym nie można pominąć pracy nad kondycją psychiczną pacjenta, który będzie się po prostu leczył mniej skutecznie gdy leżąc na kozetce terapeuty manualnego będzie jednocześnie doświadczał stresów związanych z firmą, kłopotami w pracy, rodzinie. Organizm koncentruje się w takiej sytuacji na walce, a nie leczeniu i w konsekwencji regeneracja organizmu nie uaktywni się. Bardzo istotnym elementem wspierającym proces leczenia jest stosowanie odpowiedniej diety, której poświęcimy więcej uwagi w innych artykułach.

Terapia „uszyta na miarę”

Ciało jest całością w której drzemią siły uzdrawiające, jest całością w której istnieje niezliczona ilość zależności i powiązań, a kontrolę nad tym ma sfera psychiczno-duchowo-społeczna. Te główne zasady uwzględniamy podczas indywidualnej pracy z pacjentami w Lawendowym Zdroju. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju pakiet leczniczy przeznaczony i dopasowany do każdego pacjenta z osobna.  

 

Kontakt

48 41 241 22 10
48 530 138 148
info@lawendowyzdroj.pl
ul. Korczyńska 25
Busko Zdrój - Zbludowice
Polska

Zamów rozmowę

Porozmawiaj z recepcją on-line
Jesteśmy dostępni dla Ciebie
codziennie przez 24 godziny!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami!

Zapisz się do naszego bezpłatnego biuletynu informacyjnego, dzięki któremu żadna nasza nowość w ofercie oraz promocja Cię nie ominie.
Lawendowy Zdrój to nowo powstały pensjonat medyczny, który zapadnie w pamięć wielu kuracjuszom ze względu na unikalnie zaprojektowane tematyczne wnętrza. Specjalizujemy się w holistycznym podejściu do leczenia. Oferujemy zabiegi z wykorzystaniem kąpieli siarkowych oraz metody leczenie z zakresu Holistycznej Medycyny Manualnej. Dysponujemy rozbudowaną strefą SPA & Wellness z kompleksem saun, jacuzzi, grotą solną oraz restauracją, która serwuje zdrowe i smaczne dania mięsne i wegetariańskie. Zapraszamy do Lawendowego Zdroju na turnusy sanatoryjne, specjalistyczne turnusy lecznicze, warsztaty jogi, psychoterapię indywidualna i grupową, a także relaksacyjne weekendy. Jednym słowem wszystko dla ciała, umysłu i duszy. Z troski o urodę i ciało, w Lawendowym Zdroju powstało kompleksowe centrum SPA & Wellness. Oferujemy lecznicze i relaksacyjne masaże, zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało. W tym miejscu nasi goście w atmosferze spokoju i relaksu mogą również skorzystać z jacuzzi, kompleksu saun oraz groty solnej.

Rekomendowani Partnerzy Sanatorium i Hotelu **** Lawendowy ZdrójProjekt "Centrum holistycznej turystyki medycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 i budżet państwa
...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...