Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe, zwane również PRP (ang. Platelet-Rich Plasma) to produkt uzyskiwany z krwi pacjenta, który zawiera zwiększoną ilość płytek krwi. Płytki te są bogate w czynniki wzrostu, które stymulują regenerację tkanek oraz przyspieszają proces gojenia.

Osocze bogatopłytkowe może być wykorzystywane w medycynie estetycznej do poprawy wyglądu skóry, redukcji zmarszczek, poprawy elastyczności skóry oraz redukcji blizn. Może również być stosowane w leczeniu schorzeń ortopedycznych, takich jak urazy stawów, bóle pleców oraz kontuzje mięśni.

Procedura uzyskiwania osocza bogatopłytkowego jest prosta i nieinwazyjna. Polega na pobraniu krwi pacjenta, która jest następnie poddana procesowi wirowania, aby oddzielić osocze od pozostałych składników krwi. Otrzymane osocze jest następnie wstrzykiwane w miejsce, które wymaga terapii.

Osocze bogatopłytkowe to innowacyjna metoda terapii, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów. Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże dobrać odpowiednią terapię oraz odpowiedzieć na wszystkie pytania.

← Wróć do Bloga