Pobyty lecznicze i rehabilitacyjne

Pobyty lecznicze

Leczenie uzdrowiskowe
Leczenie uzdrowiskowe
Leczenie uzdrowiskowe

Leczenie uzdrowiskowe

Klinika rehabilitacji

Leczenie uzdrowiskowe jest idealnym sposobem na szybki powrót do zdrowia, odzyskanie sił i dobrej kondycji fizycznej. Pobyty sanatoryjne polecane są szczególnie osobom po leczeniu szpitalnym lub jako kontynuacja leczenia ambulatoryjnego.

Leczenie stosowane podczas tych turnusów ma charakter kompleksowy: wykorzystuje jednocześnie kilka metod terapeutycznych, które wzajemnie się uzupełniają i nie wywołują skutków ubocznych. Dodatkowym atutem pobytów w sanatorium jest możliwość wprowadzenia do leczenia naturalnych surowców leczniczych, do których zaliczamy między innymi: wody i gazy lecznicze, oraz peloidy (borowiny, błota, glinki).

Pobyty sanatoryjne
Pobyty sanatoryjne
Pobyty sanatoryjne
Pobyty sanatoryjne

Pobyty sanatoryjne

W pakiecie

Idealna rehabilitacja to rehabilitacja holistyczna. Tradycyjna holistyczna medycyna traktuje człowieka jako  niezwykle złożony układ, w którym fizyczność, psychika i dusza stanowią jedność, a leczenie polega na przywróceniu równowagi we wszystkich tych obszarach.

Zgodnie z tym podejściem, nasze Centrum Medyczne oferuje turnusy i pobyty lecznicze szyte na miarę. Lekarz na konsultacji, po przeprowadzeniu wywiadu, zapoznaniu się z historią choroby i przeprowadzeniu badań ordynuje zabiegi lecznicze, masaże oraz autoterapię grupową.

Turnusy rehabilitacyjne

W pakiecie
Turnusy rehabilitacyjne

Pacjenci mogą również korzystać z Turnusów Rehabilitacyjno-Leczniczych, które w swojej ofercie mają więcej zabiegów manualnych oraz terapię punktów spustowych. Punkty te, to miejsca nadwrażliwe w obrębie napiętego pasma mięśniowego lub powięzi, odpowiadające za znaczną część dolegliwości bólowych pacjentów. Terapeuta, podczas pracy z kuracjuszem, odnajduje je i skutecznie niweluje ich działanie, a pacjent czuje ulgę, zmniejszenie dolegliwości bólowych, które często trwały nawet latami oraz otrzymuje lepsze samopoczucie. W połączeniu z masażami i zabiegami fizykalnymi  turnus ten stanowi źródło profesjonalnej rehabilitacji, podczas której układ kostny i mięśniowy traktujemy całościowo.

Turnusy rehabilitacyjne
Oferty Specjalne
Tylko dla Ciebie