Turnus Rehabilitacyjno-Leczniczy

8 dni, od 2590 zł /osoba
directDojazd phoneZadzwoń Sprawdź ceny i dostępność

Czerpiąc z mocy natury przygotowaliśmy specjalny program turnusu dla wszystkich, którzy rehabilitację chcą połączyć z wypoczynkiem w Uzdrowisku. Metody fizykalne, oparte w głównej mierze na uzdrawiającej mocy wody siarczkowej, uzupełniamy autoterapią oraz masażami leczniczymi. By pogłębić profesjonalny charakter rehabilitacji ofertę pakietu uzupełniliśmy terapią punktów spustowych. Dzięki temu turnus ma przewagę zabiegów manualnych, skupionych na niwelowaniu dolegliwości bólowych.  Jest to więc świetna forma profilaktyki, ale też leczenia.

Program:
Program:
 • 7 noclegów w pokoju o niepowtarzalnej i unikalnej aranżacji
 • pełne wyżywienie od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu
 • konsultacja lekarska
 • 10 x zabieg leczniczy z zakresu fizykoterapii, dobierane po konsultacji lekarskiej
 • 2 x masaż klasyczny 15 minutowy
 • 2  x masaż klasyczny 30 minutowy
 • 2 x masaż aqua- med
 • 2 x terapia punktów spustowych
 • poranne ćwiczenia dla każdego (autoterapia grupowa z elementami stretchingu i pilatesu)- od poniedziłałku do piątku*

  *gimnastyki nie można zamienić na inne zabiegi

Ponadto:
Ponadto:

Ponadto wszyscy nasi Goście mogą korzystać z:

 • Strefy Wellness z jacuzzi, grotą solną, sauną suchą, sauną parową, sauną ziołową i fitosauną
 • Sali Cardio
 • Sali bilardowej
 • Bezpłatnego, dla naszych Gości, parkingu z tyłu obiektu

Pakiet dla osób, którym doskwierają dolegliwości bólowe. Skierowany do pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu, z przewlekłymi bólami kręgosłupa i stawów, z chorobami reumatycznymi, z dyskopatiami, ze zmianami zwyrodnieniowymi,  potrzebujących profilaktyki, szukających rehabilitacji i skutecznych sposobów poprawy stanu zdrowia.

Informacje:
Informacje:
 • opłata uzdrowiskowa 6,00 zł/ doba/ osoba nie jest wliczona w cenę pobytu
 • doba hotelowa od godziny 16:00 w dniu przyjazdu do 12:00 w dniu wyjazdu
 • pokoje rezerwowane są wg wybranego standardu
 • Dzieci do lat 3 (śpiące w łóżku z rodzicami) pobyt bezpłatny
 • zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji zabiegów w Centrum Medycznym Lawendowy Zdrój Medycyna i SPA, tel. 504-103-031 lub centrummedyczne@lawendowyzdroj.pl
 • Osoby z problemami onkologicznymi powinny wcześniej zasięgnąć opinii swojego lekarza prowadzącego i posiadać aktualne zlecenie na zabiegi lub zaświadczenie o braku przeciwwskazań. 
Wyżywienie:
Wyżywienie:


Śniadania w formie bufetu- serwowane między 8:00, a 10:00


Wyjeżdżasz wcześniej? Poinformuj nas o tym najpóźniej do 20:00 dzień przed wyjazdem.


Obiad w formie bufetu- serwowany między 13:00, a 14:30


Kolacja w formie bufetu- serwowana między 18:00, a 19:00

Metoda leczenia:

TERAPIA PUNKTÓW SPUSTOWYCH
Manualny zabieg,  polegający na ucisku punktów spustowych powstałych najczęściej wskutek działania długotrwałego i silnego napięcia. Zabieg ma na celu dezaktywację punktu spustowego w efekcie czego ból znika.

AUTOTERAPIA
Autoterapia ma ogromny wpływ na wspomaganie procesów leczenia zaburzeń narządu ruchu. Ćwiczenia ujęte w programie autoterapii codziennie wykonywane, są najlepszym środkiem leczenia bądź zapobiegania dolegliwości bólowych układu ruchu, który można stosować samodzielnie w domu. Celem autoterapii jest nauka każdego pacjenta słuchania i obserwowania własnego organizmu, zwrócenie uwagi na złe nawyki postawy ciała w wykonywaniu codziennych czynności, nauka ćwiczeń równoważących, które systematycznie wykonywane utrzymują cały układ ruchu w dobrej kondycji co pozwala na dłuższe cieszenie się zdrowiem i życiem bez bólu.
Ćwiczenia, różnego rodzaju pozycje traktowane są jako środek leczniczy wpływający na całe ciało, skupiają się na poprawie elastyczności mięśni i ścięgien, łagodzą dolegliwości bólowe, zmniejszają podwyższone napięcie mięśniowe co przekłada się za zwiększenie zakresu ruchów w stawach i maksymalne usunięcie niesprawności ruchowej. Ponad to poprawiają wydolność krążeniowo-oddechową i obniżają ryzyko występowania tzw. zespołów bólowych kręgosłupa.

FIZYKOTERAPIA

Fizykoterapia oddziałuje na organizm różnymi bodźcami fizycznymi: światłem, prądem elektrycznym, polem magnetycznym, ultradźwiękami, niską lub wysoka temperaturą. Te czynniki pobudzają procesy biologiczne w tkankach, dzięki czemu możliwe jest zlikwidowanie bólu, stanów zapalnych, zwyrodnieniowych i innych następstw chorobowych. W zależności od zastosowanego bodźca w organizmie zachodzą inne procesy. Zabiegi z zakresu fizykoterapii dobierane są przez lekarza lub fizjoterapeutę po uwzględnieniu wszystkich wskazań i przeciwwskazań.

KĄPIELE SIARKOWE
Kąpiele z wykorzystaniem sił wód leczniczych i gazów w nich zawartych mają szerokie spektrum działania na organizm człowieka. Wykorzystuje się je głównie w leczeniu, chorób skóry, bólach mięśniowych i stawowych, chorobach układu nerwowego, krążenia oraz chorobach reumatycznych, pobudzają metabolizm i układ limfatyczny. Wpływają silnie odżywczo i regenerująco na skórę, przez co mają również charakter kąpieli pielęgnacyjnych. Czynnik termiczny i mechaniczny wody, jak i sam stan jej skupienia wpływa kojąco, odprężająco i relaksująco, pomaga w zasypianiu i rozluźnieniu mięśni szkieletowych.
Woda siarczkowa wykorzystywana w Lawendowym Zdroju pochodzi z naturalnych źródeł, doprowadzana jest bezpośrednio do ośrodka w nieprzetworzonym stanie, przez co nie traci swych leczniczych właściwości. Charakteryzuje się duża przenikalnością przez skórę wchłaniając się do krwiobiegu w postaci siarkowodoru. Wykazuje silne działanie lecznicze w łuszczycy skóry, trądziku, egzemach, chorobach reumatycznych, stanach pourazowych, dyskopatiach zespołach bólowych kręgosłupa. Działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo i grzybobójczo.

MASAŻ

W zależności od tego, jak intensywnie jest on wykonywany, wyróżniamy jego różne właściwości (lecznicze, relaksacyjne, pobudzające). Masaż klasyczny stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu różnych chorób np: ortopedycznych, neurologicznych i innych. Prawidłowo wykonany masaż pobudza tkanki, regeneruje mięśnie, polepsza ukrwienie. Masaż klasyczny pozwala na wyeliminowanie napięcia w tkankach miękkich oraz koryguje zmiany w układzie kostnym. Skóra staje się bardziej dotleniona i ukrwiona, dzięki czemu poprawia się jej elastyczność i uzyskuje zdrowy wygląd. Ponadto wpływa na psychikę, wprawia w dobry nastrój i poprawia samopoczucie – osoba masowana wycisza się, relaksuje i odpręża.
Masaż to nie tylko forma usprawniania organizmu, ale również wspaniała forma relaksu. Masaż usunie „cielesne” skutki stresu, ale również da odpoczynek Twojemu umysłowi.