Jak leczymy

Jak leczymy

Balneologia
Balneologia

Balneologia

To terapia wykorzystująca lecznicze właściwości wody, stosowana do łagodzenia dolegliwości i leczenia chorób przewlekłych: reumatologicznych, neurologicznych, dermatologicznych oraz kardiologicznych.
Zabiegi balneologiczne, oparte na leczniczym działaniu wody siarkowej, solankowej, borowiny, kąpieli ziołowych i hydromasaży to przede wszystkim znaczne zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprawa krążenia i odżywienia tkanek i mięśni zwiększenie zakresu ruchomości stawowych, wydłużenie czasu remisji w chorobach rzutowych oraz silne oczyszczenie i odtrucie organizmu (wody siarkowe) ale ich systematyczne stosowanie przez pewien czas pozwala uzyskać efekty trwalsze niż stosowanie samych leków, a ponadto nie jest obarczone działaniami ubocznymi.

Fizykoterapia

Fizykoterapia


To forma rehabilitacji wykorzystująca do leczenia, usprawniania ciała i uśmierzania bólu występujące w naturze lub wytwarzane specjalnymi urządzeniami zjawiska fizyczne, takie jak prąd elektryczny, światło, magnetyzm, ultradźwięki i za ich pomocą oddziałuje na zmienione chorobowo miejsca.

Termoterapia
Termoterapia

Termoterapia

To lecznicze działanie wysoką lub niską temperaturą. Szczególną formą termoterapii jest krioterapia, czyli zabiegi z zastosowaniem temperatury poniżej 0° C.

Krioterapia poprawia drenaż limfatyczny i żylny, obniża napięcie mięśniowe oraz zwalnia przewodnictwo nerwów.

Masaże lecznicze
Masaże lecznicze

Masaże lecznicze

Należą do najpopularniejszych zabiegów leczniczych i pielęgnacyjnych. Podczas masażu stosuje się techniki i metody, które mają poprawić stan tkanek miękkich poprzez ich odżywienie, dotlenienie doprowadzając do ich rozluźnienia.

Masaże poprawiają krążenie krwi i limfy, ujędrniają skórę, pobudzają przemianę materii oraz odprężają poprawiając samopczucie i nastrój.

Terapia manualna
Terapia manualna

Terapia manualna

Holistyczna Terapia Manualna to nowoczesny model leczenia traktujący człowieka holistycznie, całościowo, gdzie ważny jest cały organizm, a nie tylko poszczególne elementy.

Konieczne jest przede wszystkim odnalezienie przyczyn dolegliwości pacjenta. Nie ma tu sztywnego szablonu, którym idzie leczenie: terapeuta kładzie duży nacisk na aktywizację pacjenta oraz indywidualną pracę z nim po to, by prawidłowo zdiagnozować stany chorobowe, uleczyć je oraz nie doprowadzić do ich nawrotu.

Kinezyterapia
Kinezyterapia

Kinezyterapia

To inaczej leczenie ruchem, gimnastyka lecznicza. Jej celem jest przywrócenie pacjentowi pełnej lub przynajmniej częściowej sprawności ruchowej, ale też sprawności układu krążenia, oddechowego, nerwowego oraz pokarmowego i moczowo płciowego.
Autoterapia stosowana w Lawendowym Zdroju to system terapii i profilaktyki zespołów bólowych narządu ruchu. Są to grupowe lub indywidualne zajęcia, na których realizowane są ćwiczenia rozluźniające i równoważące układ mięśniowy. Autoterapia to również edukacja pacjentów i zachęcanie do samodzielnego wykonywania ćwiczeń w domu po powrocie z turnusu bowiem  dokładne i systematyczne stosowanie ćwiczeń ujętych w programie autoterapii zapobiega nawrotom dolegliwości.

Zabiegi:

  • autoterapia indywidualna,
  • autoterapia grupowa.
Oferty Specjalne
Tylko dla Ciebie