Cennik zabiegów leczniczych

Cennik zabiegów

Lecznicze zabiegi

rehabilitacyjne
Lecznicze zabiegi

Niezależnie od tego, czego w danej chwili potrzebujesz, profilaktyki, rehabilitacji czy poprawy kondycji, u nas znajdziesz dokładnie to, czego szukasz.
Nasze zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne, wykonywane są przez najlepszych specjalistów, na nowoczesnym sprzęcie i w atmosferze gwarantującej efekty.

Uwaga: Osoby z problemami onkologicznymi powinny wcześniej zasięgnąć opinii swojego lekarza prowadzącego i posiadać aktualne zlecenie na zabiegi lub zaświadczenie o braku przeciwskazań. 

Lecznicze zabiegi
Cennik zabiegów

Nowoczesne zabiegi wysokoenergetyczne

Fala uderzeniowa skupiona **
Terapia falą uderzeniową BTL FSWT FOCUS jest jedyną nieinwazyjną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych, leczącą zarówno przyczyny, jak i objawy przewlekłego bólu. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia przewlekłego bólu układu mięśniowo-szkieletowego, zwapnień oraz zaburzonych zrostów kostnych. Dzięki dostarczanej energii następuje proces leczenia oraz regeneracji tkanek miękkich Zabieg gwarantuje szybki powrót do sprawności i trwały efekt.
Cena 100 zł. / czas 4 min.

Super indukcyjna stymulacja SIS**
To innowacyjna technologia wykorzystująca pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności, które pozytywnie oddziałuje na ludzką tkankę. BTL SIS działa przeciwbólowo i regeneracyjne, wywołuje miostymulację, miorelaksację, mobilizację stawów. Wpływa też na poprawę oddychania oraz przyspiesza gojenie złamań.
Cena 100 zł. / 10 min.

Terapia radiofalowa ukierunkowana**
Przenosi fale o częstotliwości radiowej przez tkanki, tworząc ich selektywne przegrzanie. Najczęstszymi wskazaniami są: miejscowe przykurcze mięśniowe, punkty spustowe, schorzenia mięśni oraz ścięgien, dolegliwości ze strony kręgosłupa, w odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowo- krzyżowym. Terapia ta doskonale sprawdza się też w przypadku urazów i związanych z nimi obrzęków. Połączenie umiejętności manualnych terapeuty z działaniem urządzenia czyni taką formę terapii nowoczesną i kompleksową, zapewniając jednocześnie natychmiastowe rezultaty.
Cena 100 zł. / 15 min.


Fizykoterapia

Diadynamik*
Działania przeciwbólowo, stymuluje mięśnie do pracy oraz obniża napięcie mięśniowe.
Cena 35 zł. / 10 min.

Jonoforeza*
Czynnikiem leczniczym w jonoforezie nie jest prąd, ale jony dostarczone do organizmu. Zastosowanie prądu powoduję, że w tkankach podwyższa się temperatura. Wpływa to na poprawę krążenia i odżywienie komórek, co wspomaga np. działanie przeciwzapalnie czy przeciwbólowe.
Cena 50 zł. / 15 min.

Galwanizacja*
Pobudza działanie układu nerwowego przyspieszając gojenie stanów zapalnych i działając przeciwbólowo. Ponadto elektroterapia stymuluje mięśnie do pracy, co pomaga zapobiegać ich zanikom.
Cena 35 zł. / 15 min.

Prądy interferencyjne*
Wywołują skurcze mięśni, mają działanie przeciwbólowe oraz usprawniają procesy odżywcze w tkankach . Główne wskazania do ich stosowania to nerwobóle i zwyrodnienia.
Cena 35 zł. / 15 min.

Prądy Kotza*
Służą do stymulacji mięśni w zaniku prostym oraz do stymulacji mięśni w celu zwiększenia siły i masy mięśniowej.
Cena 35 zł. / 15 min.

Prądy Traberta*
Mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Stosowane są przede wszystkim u osób cierpiących na ból kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe stawów czy zaburzenia krążenia.
Cena 35 zł. / 15 min.

Prądy Tensa*
To przezskórna stymulacja elektryczna nerwów stosowana przede wszystkim w terapii przeciwbólowej. Terapia nie leczy przyczyn bólu, ale hamuje docieranie bodźców bólowych do mózgu. Terapia jest skuteczna zarówno w uśmierzaniu ostrego stanu zapalnego, jak i bólu przewlekłego.
Cena 35 zł. / 15 min.

Fonoforeza*
Jest rodzajem kuracji fizjoterapeutycznej polegającej na stosowaniu ultradźwięków, które pomagają w szybszej i głębszej aplikacji leku do chorej lub bolącej części ciała pacjenta. Fonoforezie przypisuje się właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, rozluźniające i zabliźniające.
Cena 50 zł. / 4 min.

Ultradźwięki*
To fale dźwiękowe o niskiej częstotliwości – niesłyszalne dla człowieka. Terapia ultradźwiękami, znajduje zastosowanie w łagodzeniu dolegliwości bólowych narządu ruchu, w przypadku nadwyrężenia mięśni czy w terapii blizn.
Cena 35 zł. / 4 min.

Laseroterapia*
Ma działanie przeciwzapalne. Przyspiesza i optymalizuje gojenie się ran i owrzodzeń. Daje efekt przeciwbólowy. Przyspiesza gojenie się złamań kości- zrost kostny.
Cena 35 zł. / 10 min.

Lampa solux
To lampa lecznicza, wyposażona w filtry ze szkła - niebieski i czerwony, która emituje promieniowanie podczerwone. Lampa solux ma zastosowanie ma głównie w leczeniu dolegliwości bólowych, zmian skórnych oraz w przypadkach zaburzenia krążenia.
Cena 35 zł. / 15 min.

Magnetronik*
Znacznie przyspiesza regenerację chorych tkanek, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo oraz efektywnie pomaga w leczeniu obrzęków. Odpowiednie dawki wzmacniają przemianę materii w organizmie, stymulują odnowę kolagenu, pobudzają zrost kości.
Cena 35 zł. / 15 min.

Krioterapia miejscowa*
Bardzo niskie temperatury, które są w niej stosowane sprawiają, iż naczynia krwionośne najpierw się zwężają, a następnie rozszerzają. Poprawia to przepływ krwi (mówi się, że płynie ona nawet do 4 razy szybciej), co wpływa na odżywienie naszych tkanek. Krioterapia zmniejsza napięcia mięśni, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęki, poprawia ruchomość i sprawność stawową.
Cena 45 zł. / 4 min.


Balneologia

Kąpiel siarczkowa*
Wykorzystuje  dobroczynne dla zdrowia działanie siarczków z uwalniającym się siarkowodorem. Kąpiele siarczkowe  działają przeciwzapalnie i regenerująco, mają właściwości bakteriobójcze, keratolityczne, działają pozytywnie na układ immunologiczny. Mają szerokie działanie przy schorzeniach reumatologicznych, zwyrodnieniowych, dermatologicznych, ginekologicznych. Woda siarkowa działa silnie odtruwająco. Pozyskiwana i doprowadzana prosto ze źródła jest najwartościowsza, gdyż pierwszy kontakt z tlenem ma tuż przed wejściem pacjenta do wanny.
Cena 45 zł. / 15 min.

Kąpiel solankowa
Woda wzbogacona chlorkami minerałów wnika przez skórę, powodując jej przekrwienie. Rozszerza też naczynia krwionośne, rozrzedza krew, a także zmniejsza nadpobudliwość nerwów czuciowych i ruchowych. Owocuje to zmniejszeniem dolegliwości bólowych. Kąpiele solankowe bardzo dobrze oddziałują na układ immunologiczny oraz układ oddechowy.
Cena 45 zł. / 15 min.

Kąpiel kwasowęglowa sucha*
Finalnym ogólnoustrojowym efektem suchych  kąpieli kwasowęglowych jest regulacja i poprawa funkcjonowania układu krążenia, wzrost pojemności wyrzutowej serca przy zwolnionej akcji serca, poprawa ukrwienia mięśnia sercowego, zmniejszenie naczyniowych oporów obwodowych oraz obniżenie ciśnienia krwi. Działa również wyciszająco na organizm.
Cena 40 zł. / 15 min.

Okłady borowinowe częściowe*
Rozszerzają naczynia krwionośne, dzięki czemu poprawia się krwioobieg w naszym organizmie. Ponadto, poprzez rozgrzanie i rozluźnienie mięśni i stawów, odczuwalnie zmniejsza  uczucie bólu.
Cena 45 zł. / 20 min.

Kąpiel magnezowa  
Działa relaksująco, wzmacnia organizm i pomaga w stanach stresu oraz przemęczenia. Uzupełnia niedobory magnezu w organizmie omijając układ pokarmowy.
Cena 50 zł. / 15 min.

Kąpiel z zawiesinie borowinowej   
Pomagają osobom cierpiącym na choroby reumatoidalne, zwyrodnienie stawów, rwę kulszową, urazy układu ruchu, nerwobóle czy choroby ginekologiczne.
Cena 50 zł. / 15 min.

Kąpiele ziołowe
Pomagają rozluźnić organizm, działają oczyszczająco, ujędrniająco i uspokajająco. Łagodzą zmęczenie, ból stawów, odprężają i ułatwiają zasypianie.
Cena 50 zł. / 15 min.

Hydromasaż automatyczny
Poprawia samopoczucie, pobudza i dodaje energii, pozwala dłużej zachować dobrą formę i młodość. Działa też korzystnie na skórę, usuwa zmęczenie i odpręża. Masaż wodny łagodzi bóle stawów, głowy, rozluźnia napięte mięśnie.
Cena 60 zł. / 20 min.


Kinezyterapia


Autoterapia indywidualna
Autoterapia jest istotnym uzupełnieniem głównego procesu fizjoterapeutycznego, a w wielu przypadkach nieodłącznym elementem kompleksowego leczenia Pacjenta ortopedycznego. Wpływa na poprawę efektów pracy fizjoterapeuty oraz na wydłużenie trwania pozytywnych skutków fizjoterapii. Stanowi również profilaktykę ponownych przeciążeń aparatu ruchu.
Cena 70 zł. / 30 min.

Autoterapia grupowa
To zestaw ćwiczeń rozciągających w relaksie połączonych z terapią oddechową. Systematyczne i odpowiednio ułożone ćwiczenia nie tylko poprawiają samopoczucie i sprawność fizyczną, ale przede wszystkim przedłużają efekty leczenia uzdrowiskowego oraz przeciwdziałają występowaniu ograniczeń ruchowych i powstawaniu zwyrodnień w układzie kostno- stawowym.
Cena 35 zł. / 30 min.


Terapia manualna

Terapia punktów spustowych
Manualny zabieg,  polegający na ucisku punktów spustowych powstałych najczęściej wskutek działania długotrwałego i silnego napięcia. Zabieg ma na celu dezaktywację punktu spustowego w efekcie czego ból ustępuje.
Cena 100 zł. / 15 min.

Terapia manualna w modelu holistycznym**
To nowoczesny, holistyczny i medyczny system leczenia dysfunkcji narządu ruchu, w których następstwie pojawiają się różne dolegliwości, najczęściej w postaci bólu. Najczęściej źródłem bólu jest stres, dlatego terapia zajmuję się również eliminacją jego skutków. Jest ona dynamicznym systemem leczenia ponieważ do nieustannej zmienności organizmu dostosowuje swoje procedury diagnostyczne oraz lecznicze.
Cena 180 zł. / 45 min.

Terapia punktów spustowych z terapią radiofalową ukierunkowaną**
Jest to manualne działanie ucisków terapeuty poprzedzone silnym rozluźnieniem mięśni i ogrzaniem miejsc szczególnie bolesnych dla mocniejszego i szybszego efektu leczniczego.
Cena 120 zł. / 30 min.

Kinesiotaping**
To metoda oklejania specjalnymi plastrami. Technika ta pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne taśmy. Przyklejone we właściwy sposób tworzą pofałdowania powierzchni zwiększając przestrzeń pomiędzy skórą właściwą, a powięzią. Usprawnia to mikrokrążenie krwi, limfy oraz aktywuje proces samoleczenia. Działanie przeciwbólowe wynika z oddziaływania na receptory położone w skórze. Kinesiotaping wspomaga pracę mięśni, ułatwiając wykonanie ruchu, koryguje ustawienie oraz pracę stawów, zwiększa zakres ruchu mięśni i stawów.
Cena 45 zł. / 1 okolica


Masaż


Masaż klasyczny leczniczy
Wpływa na przepływ krwi w organizmie, przyśpiesza tempo przemiany materii i środków odżywczych. Aktywizuje system odpornościowy. Ponadto redukuje stres, odpręża i relaksuje.
Cena 60 zł. / 15 min. ; 100 zł / 30 min. ; 150 zł. / 45 min. ; 200 zł. / 60 min.

Masaż klasyczny z terapią radiofalową ukierunkowaną**
Połączenie działania masażu klasycznego z terapią radiofalową ukierunkowaną pozwala szybciej osiągnąć zamierzone efekty lecznicze.
Cena 180 zł. / 45 min.

Masaż limfatyczny automatyczny
Masaż limfatyczny (inaczej masaż uciskowy) to sekwencyjny masaż działający bezpośrednio na układ limfatyczny i krwionośny. Odpowiedni ucisk poszczególnych struktur pobudza układ limfatyczny do lepszego zasilenia organizmu w tlen i substancje odżywcze, poprawia krążenie oraz aktywizuje układ limfatyczny do oczyszczania organizmu z toksyn i ubocznych produktów przemiany materii.
Cena 50 zł. / 15 min. ; 80 zł. /30 min.


* Zabieg wymaga konsultacji lekarskiej.
**Zabieg dodatkowo płatny w turnusach leczniczych.  

***Osoby z problemami onkologicznymi powinny wcześniej zasięgnąć opinii swojego lekarza prowadzącego i posiadać aktualne zlecenie na zabiegi lub zaświadczenie o braku przeciwskazań. 

Oferty Specjalne
Tylko dla Ciebie