Turnus Sanatoryjny Dwutygodniowy

15 dni, od 4300 zł /osoba
directDojazd phoneZadzwoń Sprawdź ceny i dostępność

Czerpiąc z mocy natury przygotowaliśmy specjalny program turnusu dla wszystkich, którzy profesjonalną rehabilitację chcą połączyć z wypoczynkiem w Uzdrowisku. Metody fizykalne, oparte w głównej mierze na uzdrawiającej mocy wody siarczkowej, uzupełniamy autoterapią oraz masażami leczniczymi.  Standardowy pobyt sanatoryjny to świetna forma profilaktyki, jak i dobry sposób na podreperowanie swojego zdrowia i wzmocnienie organizmu. Nasz bogaty program leczenia oparty jest na wieloletnim doświadczeniu i wykwalifikowanej kadrze rehabilitantów.

Program:
Program:
 • 14 noclegów w pokoju o niepowtarzalnej i unikalnej aranżacji
 • pełne wyżywienie od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu
 • konsultacja lekarska
 • 36 x zabieg leczniczy z zakresu fizykoterapii, dobierane po konsultacji lekarskiej
 • 6 x masaż klasyczny 15 minutowy
 • poranne ćwiczenia dla każdego (autoterapia grupowa z elementami stretchingu i pilatesu)- od poniedziłałku do piątku*

*gimnastyki nie można zamienić na inne zabiegi

Ponadto:
Ponadto:

Ponadto wszyscy nasi Goście mogą korzystać z:

 • Strefy Wellness z jacuzzi, grotą solną, sauną suchą, sauną parową, sauną ziołową i fitosauną
 • Sali Cardio
 • Sali bilardowej
 • Bezpłatnego, dla naszych Gości, parkingu z tyłu obiektu

Pakiet dla osób potrzebujących profilaktyki, szukających rehabilitacji i skutecznych sposobów poprawy stanu zdrowia. Skierowany do osób ze schorzeniami narządu ruchu, z problemami dermatologicznymi (łuszczyca, egzemy, łojotokowe zapalenia skóry), z chorobami reumatycznymi, z dyskopatiami, ze zmianami zwyrodnieniowymi.

Informacje:
Informacje:
 • opłata uzdrowiskowa 6,00 zł/ doba/ osoba nie jest wliczona w cenę pobytu
 • doba hotelowa od godziny 16:00 w dniu przyjazdu do 12:00 w dniu wyjazdu
 • pokoje rezerwowane są wg wybranego standardu
 • Dzieci do lat 3 (śpiące w łóżku z rodzicami) pobyt bezpłatny
 • zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji zabiegów w Centrum Medycznym Lawendowy Zdrój Medycyna i SPA, tel. 504-103-031 lub centrummedyczne@lawendowyzdroj.pl
 • Osoby z problemami onkologicznymi powinny wcześniej zasięgnąć opinii swojego lekarza prowadzącego i posiadać aktualne zlecenie na zabiegi lub zaświadczenie o braku przeciwwskazań. 
Wyżywienie:
Wyżywienie:


Śniadania w formie bufetu- serwowane między 8:00, a 10:00


Wyjeżdżasz wcześniej? Poinformuj nas o tym najpóźniej do 20:00 dzień przed wyjazdem.


Obiad w formie bufetu- serwowany między 13:00, a 14:30


Kolacja w formie bufetu- serwowana między 18:00, a 19:00

Metoda leczenia:

Podczas pobytu, Kuracjusze korzystają z wielu form oddziaływania leczniczego na organizm. Oferujemy szeroką gamę zabiegów mających na celu poprawę stanu zdrowia i wzmocnienie organizmu. Wszystkie zabiegi są indywidualnie dobierane pod nadzorem lekarza i zespołu fizjoterapeutów.

AUTOTERAPIA
Autoterapia ma ogromny wpływ na wspomaganie procesów leczenia zaburzeń narządu ruchu. Ćwiczenia ujęte w programie autoterapii codziennie wykonywane, są najlepszym środkiem leczenia bądź zapobiegania dolegliwości bólowych układu ruchu, który można stosować również samodzielnie w domu. Celem autoterapii jest nauka każdego pacjenta słuchania i obserwowania własnego organizmu, zwrócenie uwagi na złe nawyki postawy ciała w wykonywaniu codziennych czynności, nauka ćwiczeń równoważących, które systematycznie wykonywane utrzymują cały układ ruchu w dobrej kondycji co pozwala na dłuższe cieszenie się zdrowiem i życiem bez bólu.
Ćwiczenia, różnego rodzaju pozycje traktowane są jako środek leczniczy wpływający na całe ciało, skupiają się na poprawie elastyczności mięśni i ścięgien, łagodzą dolegliwości bólowe, zmniejszają podwyższone napięcie mięśniowe co przekłada się za zwiększenie zakresu ruchów w stawach i maksymalne usunięcie niesprawności ruchowej. Ponadto poprawiają wydolność krążeniowo-oddechową i obniżają ryzyko występowania tzw. zespołów bólowych kręgosłupa.

FIZYKOTERAPIA
Fizykoterapia oddziałuje na organizm różnymi bodźcami fizycznymi: światłem, prądem elektrycznym, polem magnetycznym, ultradźwiękami, niską lub wysoką temperaturą. Te czynniki pobudzają procesy biologiczne w tkankach, dzięki czemu możliwe jest zlikwidowanie bólu, stanów zapalnych, zwyrodnieniowych i innych następstw chorobowych. W zależności od zastosowanego bodźca w organizmie zachodzą inne procesy. Zabiegi z zakresu fizykoterapii dobierane są przez lekarza lub fizjoterapeutę po uwzględnieniu wszystkich wskazań i przeciwwskazań.

KĄPIELE SIARKOWE
Kąpiele z wykorzystaniem sił wód leczniczych i gazów w nich zawartych mają szerokie spektrum działania na organizm człowieka. Wykorzystuje się je głównie w leczeniu, chorób skóry, bólach mięśniowych i stawowych, chorobach układu nerwowego, krążenia oraz chorobach reumatycznych, pobudzają metabolizm i układ limfatyczny. Wpływają silnie odżywczo i regenerująco na skórę, przez co mają również charakter kąpieli pielęgnacyjnych,
Czynnik termiczny i mechaniczny wody, jak i sam stan jej skupienia wpływa kojąco, odprężająco i relaksująco, pomaga w zasypianiu i rozluźnieniu mięśni szkieletowych.
Woda siarczkowa wykorzystywana w Lawendowym Zdroju pochodzi z naturalnych źródeł, doprowadzana jest bezpośrednio do ośrodka w nieprzetworzonym stanie, przez co nie traci swych leczniczych właściwości. Charakteryzuje się duża przenikalnością przez skórę wchłaniając się do krwiobiegu w postaci siarkowodoru.
Wykazuje silne działanie lecznicze w łuszczycy skóry, trądziku, egzemach, chorobach reumatycznych, stanach pourazowych, dyskopatiach zespołach bólowych kręgosłupa. Działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo i grzybobójczo.

MASAŻ
W zależności od tego, jak intensywnie jest on wykonywany, wyróżniamy jego różne właściwości (lecznicze, relaksacyjne, pobudzające). Masaż klasyczny stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu różnych chorób np: ortopedycznych, neurologicznych i innych. Prawidłowo wykonany masaż pobudza tkanki, regeneruje mięśnie, polepsza ukrwienie. Masaż klasyczny pozwala na wyeliminowanie napięcia w tkankach miękkich oraz koryguje zmiany w układzie kostnym. Skóra staje się bardziej dotleniona i ukrwiona, dzięki czemu poprawia się jej elastyczność i uzyskuje zdrowy wygląd. Ponadto wpływa na psychikę, wprawia w dobry nastrój i poprawia samopoczucie – osoba masowana wycisza się, relaksuje i odpręża.
Masaż to nie tylko forma usprawniania organizmu, ale również wspaniała forma relaksu. Masaż usunie „cielesne” skutki stresu, ale również da odpoczynek Twojemu umysłowi.