Pakiet dla Zdrowia

3 dni, od 1023 zł /osoba
directDojazd phoneZadzwoń Sprawdź ceny i dostępność

Zdrowie to najcenniejszy dar, o który należy odpowiednio zadbać. Atmosfera Uzdrowiska Busko- Zdrój stwarza niesamowity mikroklimat i aurę do leczenia schorzeń, m. in. z zakresu narządu ruchu, reumatologii i stanów pourazowych. Konsultacja fizjoterapeutyczna na początku pobytu daje gwarancję doboru odpowiednich zabiegów leczniczych, dobranych do konkretnych dolegliwości.

Stosowana w Lawendowym Zdroju medycyna fizykalna zajmuje się zastosowaniem metod fizycznych, w celach leczniczych, zapobiegawczych i diagnostycznych. Pozostaje ona w ścisłej łączności z teoretycznymi i klinicznymi dyscyplinami medycyny. Najważniejszym celem naszego działania jest odpowiedni dobór zabiegów dla każdego pacjenta i jego  schorzenia oraz celu terapii, co gwarantuje jej lepsze wyniki.

Program:
Program:
 • 2 noclegi w pokoju o niepowtarzalnej i unikalnej aranżacji
 • pełne wyżywienie od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu
 • konsultacja fizjoterapeutyczna z indywidualnym doborem zabiegów
 • 5 x zabieg leczniczy z zakresu fizykoterapii i balneologii
 • 2 x aqua med
 • poranne ćwiczenia dla każdego (autoterapia grupowa z elementami stretchingu i pilatesu)- od poniedziłałku do piątku*

 

*gimnastyki nie można zamienić na inne zabiegi

Osoby w trakcie lub po leczeniu onkologicznym powinny posiadać aktualene zlecenie na zabiegi lub zaświadczenie o braku przeciwskazań od lekarza prowadzącego.

Ponadto:
Ponadto:

Ponadto wszyscy nasi Goście mogą korzystać z:

 • Strefy Wellness z jacuzzi, grotą solną, sauną suchą, sauną parową, sauną ziołową i fitosauną
 • Sali Cardio
 • Sali bilardowej
 • Bezpłatnego, dla naszych Gości, parkingu z tyłu obiektu

Pakiet dla osób mających mało czasu na dbanie o własne zdrowie, zapracowanych, borykających się z bólami przeciążeniowymi, pragnących szybkiej regeneracji.

Informacje:
Informacje:
 • opłata uzdrowiskowa 6,00 zł/ doba/ osoba nie jest wliczona w cenę pobytu
 • doba hotelowa od godziny 16:00 w dniu przyjazdu do 12:00 w dniu wyjazdu
 • pokoje rezerwowane są wg wybranego standardu
 • Dzieci do lat 3 (śpiące w łóżku z rodzicami) pobyt bezpłatny
 • zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji zabiegów w Centrum Medycznym Lawendowy Zdrój Medycyna i SPA, tel. 504-103-031 lub centrummedyczne@lawendowyzdroj.pl
 • Osoby z problemami onkologicznymi powinny wcześniej zasięgnąć opinii swojego lekarza prowadzącego i posiadać aktualne zlecenie na zabiegi lub zaświadczenie o braku przeciwwskazań. 
Wyżywienie:
Wyżywienie:


Śniadania w formie bufetu- serwowane między 8:00, a 10:00


Wyjeżdżasz wcześniej? Poinformuj nas o tym najpóźniej do 20:00 dzień przed wyjazdem.


Obiad w formie bufetu- serwowany między 13:00, a 14:30


Kolacja w formie bufetu- serwowana między 18:00, a 19:00

Metoda leczenia:

FIZYKOTERAPIA
Fizykoterapia oddziałuje na organizm różnymi bodźcami fizycznymi: światłem, prądem elektrycznym, polem magnetycznym, ultradźwiękami, niską lub wysoka temperaturą. Te czynniki pobudzają procesy biologiczne w tkankach, dzięki czemu możliwe jest zlikwidowanie bólu, stanów zapalnych, zwyrodnieniowych i innych następstw chorobowych. W zależności od zastosowanego bodźca w organizmie zachodzą inne procesy. Zabiegi z zakresu fizykoterapi są dobierane przez lekarza lub fizjoterapeutę po uwzględnieniu wszystkich wskazań i przeciwwskazań.

KĄPIELE SIARKOWE
Kąpiele z wykorzystaniem sił wód leczniczych i gazów w nich zawartych mają szerokie spektrum działania na organizm człowieka. Wykorzystuje się je głównie w leczeniu, chorób skóry, bólach mięśniowych i stawowych, chorobach układu nerwowego, krążenia oraz chorobach reumatycznych, pobudzają metabolizm i układ limfatyczny. Wpływają silnie odżywczo i regenerująco na skórę przez co mają również charakter kąpieli pielęgnacyjnych. Czynnik termiczny i mechaniczny wody, jak i sam stan jej skupienia wpływa kojąco, odprężająco i relaksująco, pomaga w zasypianiu i rozluźnieniu mięśni szkieletowych.
Woda siarczkowa wykorzystywana w Lawendowym Zdroju pochodzi z naturalnych źródeł, doprowadzana jest bezpośrednio do ośrodka w nieprzetworzonym stanie przez co nie traci swych leczniczych właściwości. Charakteryzuje się duża przenikalnością przez skórę wchłaniając się do krwiobiegu w postaci siarkowodoru.
Wykazuje silne działanie lecznicze w łuszczycy skóry, trądziku, egzemach, chorobach reumatycznych, stanach pourazowych, dyskopatiach zespołach bólowych kręgosłupa, działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo i grzybobójczo.