Cel pobytu

Pobyt z zabiegami medycznymi
Wybrano podkategorie: 16
?
Wybieram nocleg + usługi Turnusy, pakiety, pobyty weekendowe wraz z noclegiem
Wybieram tylko nocleg Bez dodatkowych zabiegów medycznych ?

Pakiety weekendowe

 • Wszystkie pakiety
 • Pakiety SPA & Wellness
 • Pakiety okazjonalne
 • Profilaktyczno lecznicze

TURNUSY OK. 7 DNIOWE

 • Wszystkie 7 dniowe
 • Sanatoryjne
 • Profilaktyczne
 • Specjalistyczne

TURNUSY OK. 14 DNIOWE

 • Wszystkie ok. 14 dniowe
 • Sanatoryjne
 • Profilaktyczne
 • Specjalistyczne

TURNUSY OK. 21 DNIOWE

 • Wszystkie ok. 21 dniowe
 • Sanatoryjne
 • Profilaktyczne
 • Specjalistyczne

Przyjazd

03 piątek luty 2023
Elastyczne daty:
- 0 dni +

Wyjazd

04 sobota luty 2023

Elastyczne daty (+/- 5 dni)

Kobiety - 0 +
Mężczyźni - 0 +
Dodaj lub edytuj opcje
Wybranych filtrów: 0
Osoby towarzyszące - 0 + ?
 • Dostawka ?
 • Super oferty ?
 • Oferty last minute ?
 • Oferty first minute ?
 • Oferty "Nie czekaj na weekend" ?
0-2 lat - 0 +
2-12 lat - 0 +

Warto przeczytać

Mięśnie ziemią niczyją

Rola mięśni w powstawaniu wielu zaburzeń i dolegliwości

Na dzień dzisiejszy narząd ruchu jest „ziemią niczyją”, znajdującą się poza obszarem zainteresowań neurologii, ortopedii i reumatologii.

Medycyna akademicka rozpatruje ból i inne dolegliwości narządu ruchu głównie z morfologicznego punktu widzenia, czyli procesu zapalnego, zmiany zwyrodnieniowej, choroby metabolicznej, nowotworowej, wady wrodzonej, uszkodzenia mechanicznego np. przepukliny krążka międzykręgowego. Oczywiście w procesie leczenia w pierwszej kolejności wykluczone muszą być patomorfologie lub zbadany ich ewentualny związek z dolegliwościami.

Zmiany strukturalne nie muszą być powodem bólu

Doświadczenie kliniczne pokazuje jednak, że istnieje szeroka grupa pacjentów bez specyficznej diagnozy morfologicznej z ostrymi dolegliwościami i odwrotnie - osoby cieszące się znakomitym zdrowiem z istotnymi np. artrozami lub dyskopatią. Jednakże sam fakt istnienia zmian strukturalnych czy ich wielkość, nie przekładają się na dolegliwości kliniczne. Zmiany strukturalne często nie dają żadnych objawów, dopóki organizm posiada zdolności adaptacyjne narządu ruchu czyli do czasu gdy zostanie przekroczony jego próg bezpieczeństwa. Ból jest wówczas sygnałem mobilizacyjnym do podjęcia leczenia.

Medycyna akademicka niestety jeszcze nie docenia faktu, iż nie ma korelacji pomiędzy tą zmianą struktury - np. dyskopatią czy zmianą zwyrodnieniową a dolegliwościami klinicznymi. Powszechnie już wiadomo, że ból pozostaje w bardzo bliskiej korelacji ze zwiększonym napięciem - fakt ten jest niestety oparty tylko na dowodach klinicznych. Uzyskanie ich zależy od badania manualnego terapeuty, dosłownie od „jego rąk” badających dotykowo i jest nieuchwytna dla aparatów diagnostycznych.

Istnieje w medycynie klasycznej zasada, że dowody oparte wyłącznie na danych klinicznych należy odrzucać, ponieważ są „subiektywne”. Więc i metoda diagnostyczno-terapeutyczna czysto manualna (palpacyjna) narządu ruchu, nosi piętno "subiektywnej", choć dostarcza najbogatszej i najbardziej zróżnicowanej informacji.

Na szczęście powoli docierają dowody naukowe z osteopatycznego świata nauki, doświadczenia znanych klinicystów terapii manualnej mówiące o tym, że najczęstszym źródłem bólu są zmiany czynnościowe (tzw. zmiany napięcia, ruchomości tkanki) mięśni, więzadeł i w szczególności powięzi, która jest wszechobecna w całym organizmie, splata w jedną całość wszystkie komórki (w ten sposób ma również związek z wszystkimi narządami, naczyniami itd.).

Skuteczne leczenie stawia medykom  medycyny klasycznej i holistycznej wymaganie rzetelnej współpracy, gdyż obszary ich działań medycznych muszą być względem siebie komplementarne. W medycynie klasycznej mięśnie i  tkanka łączna są ciągle „ziemią niczyją", apektem organizmu, którego wpływ na generowanie zaburzeń i dolegliwości bólowych jest ciągle zbyt mało zauważany i popularyzowany.

Dlaczego praca z mięśniami jest tak bardzo ważna ?

Warto wspomnieć, iż praca z narządem ruchu [ mięśnie, powięzi itp] pozwala leczyć wiele zaburzeń i dolegliwości, które zbyt często określane są jako choroby o nieznanym podłożu. Przyczyny wielu dolegliwosci są już znane! Jako terapeuci manualni dostrzegamy wiele mitów w obszarze medycyny, których obecność w wiedzy powszechnej nas ciągle zadziwia.

 

Kontakt

48 41 241 22 10
48 530 138 148
info@lawendowyzdroj.pl
ul. Korczyńska 25
Busko Zdrój - Zbludowice
Polska

Zamów rozmowę

Porozmawiaj z recepcją on-line
Jesteśmy dostępni dla Ciebie
codziennie przez 24 godziny!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami!

Zapisz się do naszego bezpłatnego biuletynu informacyjnego, dzięki któremu żadna nasza nowość w ofercie oraz promocja Cię nie ominie.
Lawendowy Zdrój to nowo powstały pensjonat medyczny, który zapadnie w pamięć wielu kuracjuszom ze względu na unikalnie zaprojektowane tematyczne wnętrza. Specjalizujemy się w holistycznym podejściu do leczenia. Oferujemy zabiegi z wykorzystaniem kąpieli siarkowych oraz metody leczenie z zakresu Holistycznej Medycyny Manualnej. Dysponujemy rozbudowaną strefą SPA & Wellness z kompleksem saun, jacuzzi, grotą solną oraz restauracją, która serwuje zdrowe i smaczne dania mięsne i wegetariańskie. Zapraszamy do Lawendowego Zdroju na turnusy sanatoryjne, specjalistyczne turnusy lecznicze, warsztaty jogi, psychoterapię indywidualna i grupową, a także relaksacyjne weekendy. Jednym słowem wszystko dla ciała, umysłu i duszy. Z troski o urodę i ciało, w Lawendowym Zdroju powstało kompleksowe centrum SPA & Wellness. Oferujemy lecznicze i relaksacyjne masaże, zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało. W tym miejscu nasi goście w atmosferze spokoju i relaksu mogą również skorzystać z jacuzzi, kompleksu saun oraz groty solnej.

Rekomendowani Partnerzy Sanatorium i Hotelu **** Lawendowy ZdrójProjekt "Centrum holistycznej turystyki medycznej" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 i budżet państwa
...dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...